Jacob Jensen

Ny regionsrådsformand i Region Sjælland

Kandidatholdet


Venstres hold til regionsrådsvalget
Vi har kandidater i alle 17 kommuner i Region Sjælland– så der er også en lokal kandidat til dig!


Jacob jensen

venstres spidskandidat til formand for region sjælland

Overdrevsvej 11
4340 Tølløse
jacob.jensen@ft.dk
Tlf.: 5918 4434

Se mere



Kirsten Devantier


Rødtjørnevej 17

4700 Næstved

kide@regionsjaelland.dk

Tlf.: 5573 1504, mobil 4062 7504

Se mere



Anders Koefoed


Dybkær 18

4230 Skælskør

Koefoed@slagelse.dk

Tlf.: 2078 6068

Se mere


CAMILLA HOVE LUND

Idrætsvej 26

4532 Gislinge

CamillahoveLund@live.dk

Tlf.: 2078 6068

Se mere


Anita Winther

Bakkevangen 18

4400 Kalundborg

Anita.Winther@kalundborg.dk

Tlf.: 2078 6068

Se mere



Evan Lynnerup


Fjordager 13

4040 Jyllinge

evanly@regionsjaelland.dk

Tlf.: 3066 1283

Se mere



Lene Madsen Milner


Kratvej 1 A

4652 Hårlev

lenemiln@stevns.dk

Tlf.: 2147 0526

Se mere



Flemming Damgaard Larsen

Hyllingeparken 15 A

4070 Kirke Hyllinge

flla@lejre.dk

Tlf.: 2011 3425

Se mere



Jens Ravn


Vandværksbakken 2 A

4780 Stege

Jensrv@regionsjaelland.dk

Tlf.: 5154 0882

Se mere



Morten Egeskov


Hovvigvej 4

4500 Nykøbing Sj.

Mortenegeskov123@gmail.com

Tlf.: 3031 6178

Se mere



Bøje Winther


Louisevænget 23

4900 Nakskov

bowi@regionsjaelland.dk

Tlf.: 2979 7114

Se mere




Bodil Sø

Vedskøllevej 33

4600 Køge

boes@regionsjaelland.dk

Tlf.: 2222 7707

Se mere



Kim Sunesen


Krogen 15, Karlstrup

2690 Karlslunde

kim@timberteam.com

Tlf.: 2169 2690

Se mere



Timo Jensen


Anlægsvej 10

4100 Ringsted

timo@mail.dk

Tlf.: 5154 9008

Se mere



Steen Klintø Gunnarson

Bråbyvej 21 A

4690 Haslev

steeng@faxekommune.dk

Tlf.: 4231 1071

Se mere



Claus Bakke


Kraghave Gåbensevej 3

4800 Nykøbing F

Clab@regionsjaelland.dk

Tlf.: 2518 1810

Se mere



Jens Nygaard


Borødvej 5

4180 Sorø

jeny@soroe.dk

Tlf.: 3087 0009

Se mere



Kai Nielsen


Højager 12

2670 Greve

Kni.greve@gmail.com

Tlf.: 2960 7607

Se mere



Flemming Rasmussen


Hulebækken 1, Toksværd

4684 Holmegaard

Flemming.rasmussen@siemens.com

Tlf.: 3052 6407

Se mere



Pia Lunn Christiansen


Søndermarksvej 10

4200 Slagelse

pia@lunn.nu

Tlf.: 2826 2560

Se mere



Lotte Johansen


Lille Stokkebjergvej 22

4450 Jyderup

Knud@Johansen.mail.dk

Tlf.: 5178 7151

Se mere



Jette Tjørnelund


Valorevej 37

4130 Viby

jettet@roskilde.dk

Tlf.: 4017 9384

Hvem er jeg?




Ole Geert Olsen


Rugtvedvej 26

4490 Jerslev

HYLDAGERGAARD@hotmail.com

Tlf.: 2086 0641

Se mere



John Brill Engkebølle


Våbensted Byvej 7

4990 Sakskøbing

johnbrilljensen@jubii.dk

Tlf.: 2947 7151

Se mere



Ali Ünsal


Tinggårdsvej 17

4681 Herfølge

aliunsal@live.dk

Tlf.: 2814 1990

Se mere



Mathias Vingaard


Nørreled 3

4581 Rørvig

vingaard33@hotmail.com

Tlf.: 3138 1822

Se mere


Tina Mandrup


Rytterbakken 7, Gevninge

4000 Roskilde

tman@lejre.dk

Tlf.: 2487 5487

Se mere



Benjamin Lindberg


Klosterparken 27

2680 Solrød Strand

benjaminlindberg@live.dk

Tlf.: 4061 6529

Se mere



Allan Øster Steensen


Hesselhaven 61

4230 Skælskør

Tlf.: 4061 6529

Se mere



Ebbe Mondrup


Tangmosen 8, Bjergesø

4534 Hørve

ebbemondrup@yahoo.dk

Tlf.: 2145 6084

Se mere



Erik Lundeman


Ahornvej 1

4220 Korsør

Domicil@lundemanglas.dk

Tlf.: 4031 6028

Se mere



Inger Kehlet


Strandengen 42

4000 Roskilde

ingerkehlet@live.dk

Tlf.: 2090 6999

Se mere